20.8 C
Скопје

Tag : удавено

Вести Свет

АУТИСТИЧНО ДЕТЕ ИСЧЕЗНАЛО НА БОЖИЌ: Еден ден подоцна било пронајдено мртво во езеро (ВИДЕО)

Слободен печат
Телото на мртво 5-годишно аутистично дете кое исчезнало за Божиќ е пронајдено вчера во езеро недалеку од местото каде последен пат било видено, изјавила полицијата...
Хроника

ТРАГЕДИЈА: Петнаесетгодишно момче се удави во реката Пчиња

Слободен печат
Петнаесетгодишно дете од кумановското село Љубодраг вчера попладне се удавило во реката Пчиња во селото Шупли Камен. Несреќата, како што објави Куманово њус, се случила...
Хроника

Се трага по момче кое влегло во Вардар кај демиркаписко Бистренци и не се вратило

Слободен печат
Дваесет и едногодишно момче од демиркапиското село Бистренци вчера влегло во водите на реката Вардар околу 14 часот, да се разлади додека ги напасувало своите...
Хроника

ТРАГЕДИЈА: Петгодишно девојче се удави во базен во угостителски објект во Скопје

Слободен печат
На 26.06.2019 година околу 21.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче, кое со возило...
Хроника

Петгодишно девојче се удави во Маркова Река

Горан Наумовски
Вчера во 15.30 часот во МВР е пријавено дека во близина на стариот пат за село Батинци, Скопско, се удавило петгодишно девојче. Додека играло со...