Пејачката Татијана Стефановска стана мајка: Голем си Господе! Благодарни и должни сме ти до века!

facebook
facebook принтскрин

Нашата позната пејачка Татијана Стефановска и музичарот Митко Бежаноски станаа родители.

Среќната вест ја сподели со своите обожаватели и пријатели на социјалните мрежи.

Голем си Господе! Благодарни и должни сме ти до века! Ни се роди ќерка! Ана! Господ секаде да дава ваква радост“, напиша пејачката во објавата на својот фејсбук-профил.

Веднаш почнаа да се нижат честитки за првата ќерка на Стефановска, а фотографијата собра над 2 илјади „лајкови“.

Видео на денот