Палави слонови: Избегале од циркус за да си играат во снегот (ВИДЕО) - Слободен печат

Палави слонови: Избегале од циркус за да си играат во снегот (ВИДЕО)

Два слона за време на нивниот престој во Русија побегнале од гостувачкиот циркус и започнале да си играат во снегот.

45-годишната слоница Карла и 50-годишниот слон Рони вчера побегнале од циркузот додека на патот кон Санкт Петербуг поминувале во Екатеринбург, пишува „Индепендент“.

Воодушевените граѓани ги снимале како лутаат низ градот и се валкаат по снегот. На видео снимките може да се забележи како еден од слоновите поминува фрекфентна улица и тргнува кон станбена зграда. Притоа го игнорира човекот кој се обидува да го запре.

Карла и Рони патувале со семејството Тогни, една од најголемите италијански циркуски династии која и денес е активна.

– Ние многу ги сакаме нашите животни. Тие ни се како семејство. И тие го сакаат циркузот, но им станало здодевно и бидејќи сега немаше работа. Нашите животни ќе живеат и ќе умрат со нас, не би можеле сами да преживеат во дивината – рече еен од водителите во циркузот, Серген Бондарчук.

Прочитајте и...  Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

На крајот, слоновите се фатени и вратени во циркузот. За целата работа биле потребни десетина луѓе, меѓу нив и мештани, за да ги избуткаат слоновите во камион.

– Слоновите сакаа да имаат авантури пред долгото патување, и тоа го остварија – порачаа од циркузот.

Прочитај повеќе

Уште една модна лекција од Меланија Трамп: Во овој фустан секоја жена изгледа преубаво! (ФОТО)

Слободен Печат

Кејт Мидлтон: Мачнините за време на бременоста постојат и во кралското семејство

Слободен печат

Топ 5 стајлинзи: Модна инспирација за сите генерации! (ФОТО)

Слободен Печат

Српскиот рокер конечно ПОТВРДИ дека е на лекување: Во животот пребродил многу здравствени проблеми…

Слободен печат

Моќта на стресот: Стравот предизвикува дијареја, а гневот главоболка

Слободен Печат

Откриена е причината зошто Елтон Џон се расплака и го напушти својот концерт пред неколку дена (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

петнаесет + 1 =

Прочитај повеќе

Прв арапски дизајнер примен во француското здружение на високата мода: Ели Сааб – омилениот дизајнер на познатите

Слободен Печат

Тајната на Викторија Бекам: Листа на најдобри и најздрави производи за блескава кожа

Слободен Печат

Нов гаф во кралското семејство: Официјалната интернет страница се претвори во страница за возрасни (ФОТО)

Слободен печат

Били Ајлиш откри зошто повеќе не ги чита коментарите на социјалните мрежи

Слободен Печат

Погледнете во какви сцени ќе учествува и што сѐ ќе може да издржи овој теренец во новиот филм за Џејмс Бонд (ВИДЕО)

Слободен печат

Елена Мирческа: Работам на тоа да се разбијат стереотипите дека во спортот мажите се доминантни

Слободен Печат