Ова е рекламата која ја снимија Вилијам, Хари, Кејт и Меган (ВИДЕО)

Британските принцови Вилијам и Хари и нивните сопруги, војвотката Кејт Мидлтон и Меган Маркл, ја снимија реламата за веб сајтот Every Mind Matters, со која ја продолжуваат кампањата за освестување и важноста на менталното здравје.

Во рекламата се менуваат лица од луѓе со потешкотии со менталното здравје, а наратори се принцот Вилијам, принцот Хари, Меган Маркл и Кејт Мидлтон кои им сугерираат на сите кои чувствуваат симптоми на депресија и анксиозност да ја посетат веб страната и да побараат помош.

На споменатиот сајт постои прашалник кој се пополнува, а потоа корисникот добива онлајн план како да се соочи со стресот, депресијата и останатите ментални потешкотии.

Рекламата од вчера е прегледана повеќе од 26 илјади пати.

Прочитајте и...  На Џамбазов му се погоди: Додека тој пее, неговата девојка Илина бруси со брусалица облечена во секси чорапи (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат