Откриена најголемата тајна за „Игра на тронови“ ! - Слободен печат

Откриена најголемата тајна за „Игра на тронови“ !

Како и целиот свет и ние видовме како Бран го освои железниот трон, Џон отиде во засолниште, а телото на Денерис го однесе нејзиниот верен змеј Драгон.

Контроверзниот крај во најмала рака го подели светот, додека некои мислат дека ништо немаше смисла, логиката сепак постои. Всушност, кога Џон Сноу ја убива Денерис, актерот Харингтон објаснил како течел процесот за припремите и што било во главата на Џон за време на таа сцена.

Profimedia

„Тој не знаеше дека ќе ја издаде до самиот крај. Во главата на Џон остојат многу причини, но најважната е таа што сфатил дека Денерис ќе ги убие неговите сестри, па сето тоа се сведе на неговото семејство против неа“.

Креаторите на серијата, Д.Б. Вајс и Дејвид Бениоф, коментирале детали со Емилија Кларк и тука откриле зошто змејот го однел нејзиното тело, но и зошто го запалил и уништил прочуениот „Железен трон“. Всушност, Емилија Кларк рекла дека некој фанови ја информирале како змејовите ги јаделе телата на „газдите“ откако ќе починат, но Бениоф остро ја демантираше таа теорија.

Принтскрин

„Драгон нема никој да изеде! Не е тој мачка. Дали приметивте колку беше нежен спрема неа?“, рекол авторот, а потоа се вратил на теоријата на уништувањето на престолот, бидејќи многу мислеле дека Дрогон е повеќе од змеј и дека има можност да разбере некои работи, но Бениоф сепак даде едноставно објаснување:

„Ако Денерис не седи на него, никој нема!“

Прочитај повеќе

Поради фотографијата на која покажала премногу ги изгубила следбениците на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Шок на сцена! Пејач почина на неговиот настап: „Прекина со свирење, се извини и ја спушти главата“… (ФОТО)

Слободен печат

Рита Ора нема милост: Ги полуде фановите со последните фотографии – позира во проѕирна маичка под која нема ништо! (ФОТО)

Слободен печат

Нашата Ана Марија од Скопје зачекори на модната писта на „Guess“ во Лугано (ФОТО)

Слободен печат

Уловен во прељуба: Реакцијата на овој маж кога ќе сфати дека го снимаат е бесценета (ВИДЕО)

Слободен печат

Зарем е можно вака да изгледа: Први фотки на Камерон Дијаз по породувањето (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

three × 4 =

Прочитај повеќе

Момо Капор: Тајната наречена МЕЗЕ

Слободен печат

Одри Хепберн почина на денешен ден во 1993 година

Слободен печат

Јелена Карлеуша снима дует со трансвестит од Јужна Америка: Се вика Пабло и велат дека има подобар задник од 90 отсто од жените!

Слободен печат

По скоро две децении љубов, го исфрли сопругот од домот: Сите зборуваат за нивниот развод, а Џулија некогаш вака кажуваше за нив… (ФОТО)

Слободен печат

Астрологија и стилот на жената: Каков стил избира вашиот хороскопски знак

Слободен печат

Младата актерка воодушеви со невообичаената модна комбинација! (ФОТО)

Слободен печат