29 C
Скопје

Tag : тајна

Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Дијана имала резервна тајна венчаница, но што се случило со неа?

Слободен печат
Модната дизајнерка која ја потпишува познатата венчаница во која лејди Дијана Спенсер се омажи за принцот Чарлс од Велс откри дека паралелно постојано работела и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Важеше за најзгодниот маж во Холивуд, но се повлече на врвот од кариерата: Актерот откри тајна која ја чувал од 2019 година!

Слободен печат
Џош Хартнет во новото интервју открил дека тој и неговата сопруга Тамсин Егертон кон крајот на 2019-та година го добиле своето трето дете. Актерот Џош...
Живот Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Откриена тајната на мистериозните монолити – „Ние ги поставивме, а сега можете и да ги купите“

Слободен Печат
Монолитите кои неодамна се појавија на повеќе локации низ целиот свет станаа голема мистерија, а околу нивното потекло се поврзуваа бројни теории. Откако се појави...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Пред 43 години, тој во келнерка ја пронашол својата сродна душа: Оскаровецот ја откри тајната за среќен брак! (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Џеф Бриџис веќе 43 години е во брак со Сузан Гестон, а парот има и три ќерки. Во интервју тој ја открил тајната на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кристи Бринкли и во седмата деценија изгледа 30 години помладо: Тајната е во вегетаријанската исхрана

Слободен Печат
Актерката и поранешна манекенка Кристи Бринкли (66) може да се пофали со завидна фигура и одличен изглед во седмата деценија. Поминаа скоро четири децении откако...
Живот Магазин Магазин слајдер Семејство

Трик на една мајка по кој плочките во бањата ќе ви блескаат

Слободен печат
Една мајка стана светски позната откако сподели совет на една популарна Фејсбук група под името „Мајки кои чистат“.  Мајката споделила фотографии пред и по чистењето...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Адел ја откри тајната за неверојатната трансформација: Се уште ја оддржувам формата со ова!

Слободен Печат
Пејачката Адел откри дека книгата за самодоверба ѝ помогнала да го направи најдобриот однос спрема сопственото тело. На Инстаграм ги објави кориците од книгата на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сара Џесика Паркер доби тужба од поранешна вработена: Таа е ужасен работодавец!

Слободен Печат
Поранешната вработена на Сара Џесика Паркер, Хедер Холт, тврди во тужбата која ја поднела кај Врховниот суд во Њујорк дека нејзината поранешна шефица и нејзиниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат
Принцот Хари пред венчавката со Меган Маркл имал разни љубови и врски. Меѓутоа најголемо внимание привлече неговата врска со британската манекенка и актерка Кресида Бонас....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Слободен Печат
Клои изминатите неколку години ја нарекуваат најатрактивната Кардашијан сестра, а интересно е тоа што ријалити ѕвездата ја доби титулата откако ја роди ќерката Тру. Ријалити...