-4 C
Скопје

Нови обвиненија против Рон Џереми, му се заканува казна од 330 години затвор

Кога ќе се соберат сите обвиненија кои се поднесени против порноактерот Рон Џереми, максималната казна затвор ќе изнесува повеќе од 300 години.

Обвинителите подгинаа седум дополнителни тужби за сексуални напади против познатиот порноактер Рон Џереми, поради што сега, ако му се земат во предвид и претходните обвиненија, му се заканува затворска казна поголема од 300 години.

Седум нови точки кои се поднесени во окружното обвинителство во Лос Анџелес вклучуваат тужби од шест жени и датираат од 1996 година, се наведува во соопштението на обвинителството.

Тужителите тврдат дека во периодот од 1996 година до 2002 година Џереми злоставувал најмалку 23 жени. Најмладата жртва имала само 15 години.

Доколку Џереми биде осуден по повеќе од 30 точки од обвинението, ќе се соочи со максималната казна од повеќе од 300 години затвор, пренесува NBC News.

Адвокатот на Џереми вели дека е изненаден од дополнителните обвиненија.

Прочитајте и...  Што треба да направите со искинати банкноти?

– Чудно е што се намножуваат во овој момент. Тој не негира дека бил со некои од овие жени, но тоа било според договор, изјави адвокатот.

Сексуалното злоставување на 15-годишната девојка за кое се терети наводо се случило на забава северно од Лос Анџелес 2004 година. Многу други инциденти наводно се случиле во барот во западен Холивуд, се наведува во соопштението.

Foto: EPA-EFE/DAVID MCNEW

Да се потсетиме, Рон Џереми се појавува во повеќе од 2.000 филмови за возрасни, почнувајќи од 1970-те години.

Поврзани вести

Детален месечен хороскоп за декември за Вага, Скорпија и Стрелец: Пред вас е убава иднина

Слободен печат

ВИДЕО: Ја има ЈК во природна големина! Ѕирнете во собата на фан на Карлеуша

Слободен печат

ФОТО: По гласините за врската со винарот Северина се огласи и откри кој ѝ го чува грбот

Слободен печат

Запознајте ја мајката на Илон Маск: Супермоделот Меј Маск откива каков бил нивниот живот пред Тесла

Слободен Печат

Колку ќе трае имунитетот по вакцинацијата: Две години или доживотно?

Слободен Печат

Разговор со Викторија Варадинова, кик-боксерка: Ги предизвикувам кик-боксерките од целиот свет!

Ј.К.Д

Остави Коментар