-7 C
Скопје

Tag : обвиненија

Магазин Магазин слајдер Сцена

Нови обвиненија против Рон Џереми, му се заканува казна од 330 години затвор

Слободен печат
Кога ќе се соберат сите обвиненија кои се поднесени против порноактерот Рон Џереми, максималната казна затвор ќе изнесува повеќе од 300 години. Обвинителите подгинаа седум...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајкл Џексон: Судот ја отфрли тужбата на Џејмс Сејфчук кој го обвини Џексон за сексуална злоупотреба

Слободен Печат
Судот во Америка ја отвфли тужбата на еден од тужителите на Мајкл Џексон, кој тврдеше дека компаниите на Џексон го злоупотребувале него и други деца....
Вести Свет

Екс унгарски европратеник во тесно: Ослободен од обвинение за шпионажа, но не и за проневера на европски пари

Слободен печат
Поранешниот унгарски европратеник од екстремната десница, Бела Ковач, осомничен за шпионирање за Москва, денеска беше ослободен од обвинението пред првостепениот суд во Будимпешта, но беше...
Вести Свет

Помпео изнесе сериозни обвиненија против шефот на СЗО, тврди дека го купила Кина

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео на британските пратеници им рече дека претседателот на Светската здравствена организација Тедрос Аданом Гебрејесус е „купен” од кинеската влада, се...
Вести Македонија

Кумановскиот суд донесе пресуди за седум лица кои не ја почитувале забраната за движење

Слободен печат
Кумановскиот суд донесе пресуди за седум кумановци кои не ја почитувале забраната за движење. Во денешното соопштение од кумановскиот суд се наведува дека пресудите се...
Вести Свет

Обвиненија против 290 лица во Кина поради различни прекршоци поврзани со коронавирусот

МИА Агенција
Судските органи во Кина покренаа обвиненија против 290 лица за случаи поврзани со превенција и контрола на коронавирусот, соопшти Врховното јавно обвинителство на Кина. До...
Вести Регион

Покренати 11 обвиненија против бугарскиот тајкун Божков

Слободен печат
Против бугарскиот бизнисмен Васил Божков, кој е уапсен во Обединетите Арапски Емирати, се покренати уште две обвиненија – за трговија со влијание и за поседување...
Вести Свет Слајдер

Трамп е ослободен по двете обвиненија

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп денеска на клучното гласање во Сенатот на САД во рамките на судската постапка за негово отповикување, беше ослободен по двете обвиненија...
Вести Свет

Новинарка на „Вашингтон пост“ го навлече гневот на нацијата со твитови за Коби Брајант

Слободен печат
Новинарка на „Вашингтон пост“ е суспендирана од страна на нејзината компанија откако вчера, на еден час по смртта на легендарниот кошаркар Коби Брајант, сподели текст...
Вести Македонија Слајдер

Вељаноски за обвинението за „Крвавиот четврток“: Политичко обвинение за политички цели

Слободен печат
Експретседателот на Собранието, Трајко Вељаноски, во врска со одлуката на Судот да се прифати обвинение во кое тој заедно со Јанакиески, Ристовски и Атанасов се...