НОВИ БИЗАРНИ ДЕТАЛИ ОД ЖИВОТОТ НА ЕПСТАЈН: Јадел само зелена салата, а еве кој постојано му правел друштво во кревет! (ВИДЕО)

Пиштол во футрола покрај кревет. Смрзнување во спална соба. Одбојност кон дрогата и алкохолот и исхрана која се базира исклучиво на зелена салата, вака изгледал животниот стил на милијардерот педофил Џефри Епстајн додека правел грозни злосторства над девојчиња зад вратата од својот 62 милиони долари вреден имот во Менхетен.

Овие до сега непознати детали за животот на Епстајн ги раскажала за Венити Фер новинарката Ванеса Григоријадис, која и сама била сведок на раскалашениот живот на „дворот на кралот Џефри“.

Григоријадис го разоткри личниот свет на милијардерот педофил благодарение на низа интервјуа со неколку негови девојчиња. Имено Епстајн секогаш имал покритие за јавноста – по неколку блондинки во дваесетите години околу себе, а една му била официјална девојка.

Една од нив открила дека Епстајн ја присилувал да спие во ледената соба затоа што верувал дека така подобро се спие.

Прочитајте и...  Г-20 издвои повеќе од 21 милијарда долари за борба против коронавирусот

„Сакаше да спие на 12 степени. Мислев, проклето се смрзнувам, ќе умрам од хипотермија“, рекла таа.
Друга девојка открила дека Епстајн бил толку параноичен што „спиел со пиштол во футрола“ крај креветот и дека бил опседнат со „болни шпиунски игри“.

Кога една манекенка одбила „отворена врска“ со Епстајн, почнале да и стигнуваат пораки со нејзини фотографии од секојдневниот живот. Очигледно некој ја следел и ја фотографирал.

Друга девојка на Епстајн ова го раскажала: „Имав чудно чуство додека разговарав со Џефри, ужасно ме гледаше во очи и цитираше нешто што претходно сум рекла нешто за него во телефонски разговор со пријателка. Го фрлив телефонот и го прекинав секој контакт со него“.

Прочитајте и...  Меркел: Мора храбро и решително да дејствуваме

Епстајн бил опседнат со „здрав живот“.

„Не пиеше ниту се дрогираше ниту пушеше цигари и не сакаше да биде со луѓе кои тоа го прават. Се тушираше повеќе пати дневно. Ги презираше рестораните и јадеше интегрални житарици, протеини и зелени салати 30 години пред сите други во Америка“, тврди Григоријадис.

Прочитај повеќе

Полицијата во Хамбург употреби водени топови против демонстрантите, еден полицаец е повреден (ВИДЕО)

Алек Стојковски

Илјадници Израелци протестираа против планот за анексија на Нетанјаху

Слободен печат

Болсонаро по стапките на Трамп: Претседателот се закани дека Бразил ќе ја напушти СЗО

Слободен печат

Одржана втората комеморација во Редфорд, родниот крај на Џорџ Флојд

Слободен печат

Неофашистите предизвикаа нереди во Рим, фрлаа шишиња и петарди по новинарски екипи (ВИДЕО)

Слободен печат

Антонов: Потполна глупост е дека Москва им помага на провокаторите на протестите во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во близина на Даунинг стрит: Полицаец падна од коњот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020 изнесува 16,2 отсто и е историски најниска

Слободен печат

Истражување: Повеќе од 70 отсто заразени не го пренесувале коронавирусот, тој се ширел на собири во затворен простор

Слободен печат

Партијата на Меркел се противи на одлуката на Трамп за повлекување на 9.500 војници

Слободен печат

Пазарните инспектори поднеле девет пријави за непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти

Слободен печат

Ново жариште на коронавирусот во Иран: Бројот на заразени зголемен заради една свадба

Слободен печат