Tag : џефри епстајн

Магазин Магазин слајдер Сцена

Уапсена поранешната девојка на Епстајн: Ќерката на богатиот тајкун посредувала малолетнички на богати луѓе!

Васко Спасоски
ФБИ ја уапси Гилејн Максвел, поранешната девојка и соработничка на американскиот финансиер и осудуван педофил, Џефри Епстајн. Таа била уапсена во Бедфорд, во Њу Шемпшир,...
Вести Свет Слајдер

И Бил Клинтон го посетувал „Островот на оргиите“: Поранешен соработник на Епстајн тврди дека познати личности доаѓале

Слободен печат
Докуметарецот на Нетфликс за Џефри Епстајн, еден од најконтроверзните милијардери кој на 10. октомври минатата година е пронајден мртов во затворската келија на Менхетн, открива...
Вести Свет

Мистериозниот твит на жртвата на Епстајн отвори нови прашања за мрежата на моќници поврзани со милионерот

Слободен печат
По интервјуто во кое обвинува познати личности како принцот Ендрју за сексуално искористување, Вирџинија Робертс објави вознемирувачка порака на Твитер во која ја информира јавноста...
Вести Свет

НОВИ ДЕТАЛНИ СВЕДОШТВА ЗА ИЗЖИВУВАЊАТА НА ЕПСТАЈН: „Ми рече дека сум престара за него, а потоа ме силуваше“

Слободен печат
Ејми Меклур (48) го обвини починатиот педофил милијардер Џефри Епстајн дека ја силувал во 1993 година, кога таа имала 21 година, а тој 40, и...
Вести Свет

Затворските чувари кои го надгледувале Епстајн обвинети за фалсификување на податоци

Слободен печат
Двајцата затворски чувари кои имале задача да го надгледуваат Џефри Епстајн вечерта кога тој наводно извршил самоубиство се обвинети за фалсификување на податоци. Исто така,...
Вести Свет

Нови сведоштва за перверзиите на Епстајн: „Криеше камери за да ги снима приватните моменти на жртвите“

Слободен печат
Една од жените која го обвини сега починатиот милијардер и осуден педофил Џефри Епстајн за сексуална злоупотреба тврди дека тој поставувал мали камери низ неговиот...
Вести Свет

Принцот Ендрју учествувал во педофилските оргии на Џефри Епстајн?

Слободен печат
Нов документарен филм ги преиспитува тврдењата дека принцот Ендрју се придружил на оргиите кои ги организирал педофилот Џефри Епстајн и девет млади жени, додека една...
Вести Свет

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА СЕКС-РОБИНКА НА ЕПСТАЈН: Скокнав во море полно со ајкули за да се спасам од него! (ВИДЕО)

Слободен печат
Сара Ренсом шест месеци била заробена на приватниот остров на американскиот милијардер, педофилот Џефри Епстајн, каде му била препуштена на милост и немилост, но за...
Вести Свет

НОВИ БИЗАРНИ ДЕТАЛИ ОД ЖИВОТОТ НА ЕПСТАЈН: Јадел само зелена салата, а еве кој постојано му правел друштво во кревет! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пиштол во футрола покрај кревет. Смрзнување во спална соба. Одбојност кон дрогата и алкохолот и исхрана која се базира исклучиво на зелена салата, вака изгледал...
Вести Свет

КУЌА НА СТРАВ И УЖАС: Еве како изгледала рацијата на луксузниот имот на педофилот милијардер! (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако 16 жени денеска пред судот во Њујорк сведочеа за силувањата и злоставувањата од страна на Џефри Епстајн, во медиумите повторно почна да кружи видео...