Незадоволен од судиските одлуки: Сакаше да ги „прегази“ сите на теренот! (ВИДЕО)

Крајно се шокирани од Здружението на фудбалери во Јужна Африка, ова ги надминува сите граници, се очекува да се преземат мерки..

Сè што не видовме во претходните години во фудбалот, без оглед на рангот во кој се игра, дали професионално или аматерски, а последната лудост која ни доаѓа од Јужна Африка дефинитивно ги надминува сите граници.

Имено, таму големо внимание привлекува нисколигашкиот фудбал, а едно видео кое доаѓа од оваа африканска држава сведочи за несекојдневен потег на еден навивач.

Тој на четвртолигашкиот меч помеѓу екипите на Лука Бол Контролерс и Полоквејн Сити Роверс, изминатиот викенд беше крајно незадоволен од судиските одлуки, па со својот автомобил сакаше да ги прегази сите кои беа на теренот.

Прочитајте и...  „Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

– Ние во Здружението на фудбалерите во Јужна Африка сме шокирани од ваквото варварско однесување, за што нема место во фудбалот. Ќе се сретнеме со луѓето од Фудбалската федерација на Јужна Африка за да ја решиме оваа ситуација – рекоа од здружението на фудбалери.

Фудбалери од Јужна Африка две минути не сакаа да изведат корнер! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

„Магионичар“ и на 12 години, како започна кариерата на Лео Меси (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирците на колена во Скопје, денот кога Македонија славеше голема победа! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Десетката“ во Барселона е резервирана само за мајстори на фудбалот (ВИДЕО)

Слободен печат

Инфантино: Фудбалот ќе биде поинаков по кризата

Слободен печат

Крај на фудбалот во Белгија, Бриж шампион

Слободен печат

Кошаркарски судии свирчето го заменија за стетоскоп за време на пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тенисерите разочарани од откажувањето на Вимблдон

Слободен печат

Најубавата борачка во УФЦ тренира и готви скроз гола (ФОТО)

Слободен печат

Брутален одговор на Рамос на шегата на Ајакс (ФОТО)

Слободен печат

Англичаните си имаат свои идеи по завршувањето на кризата со коронавирусот

Слободен печат

Барселона има план како летово да дојде и до Лаутаро и до Нејмар

Слободен печат

Порака до УЕФА: Полоши сте од Трамп

Слободен печат