НЕВЕРОЈАТНО: Тркачки коњи паднале на допинг тест, биле „надувани“ - Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Тркачки коњи паднале на допинг тест, биле „надувани“

Дури пет грла во Србија не би поминале тестовите на забранети супстанци, од кои четири биле на канабидиол, пишува српски „Курир“.

Српскиот коњички спорт го тресе допинг афера во кој главната улога ја имаат тркачки коњи. Дури пет грла биде позитивни на допинг тестовите во последните неколку месеци, од кои четири биле позитивни на „канабидиол“, пишува „Курир.рс“.

фото: курир.рс

Тестовите се правени во периодот од октомври до декември минатата година, а сопствениците на тркачките грла барале вториот примерок да се испита во меѓународна лабораторија. Сепак и примероците од лабораторијата во Келн потврдија дека нивните тркачки коњи биле допингувани.

Прочитајте и...  ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Реал ја одреди цената на Хамес Родригез

Слободен печат

Касилјас и официјално ќе се кандидира за претседател на Шпанската федерација

Слободен печат

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

четири × три =

Прочитај повеќе

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат