Неверојатно: Буфон се враќа во Јувентус!?

Торинскиот клуб е подготвен за услугите на Буфон да плати четири милиони евра годишно со потпишување на едногодишен договор.

За потсетување, договорот на Буфон со парискиот клуб истекува на 30 јуни и самиот голман потврди дека си заминува од парискиот клуб.

Неговиот агент Силвано Мартин забележа дека враќањето на играчот во Јувентус е само идеја.

Јувентус планира по завршување на кариерата, Буфон да остане во клубот и да работи како тренер на голманите.

Од претходно славниот Џиџи кој ги имаше најголемите успеси токму со „Старата дама“ се поврзува со други клубови како Порто, па и со Лидс каде што настапува македонскиот репрезентативец Езџан Алиоски.

Прочитајте и...  Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат

Вилијамсон е неверојатен: По 10 натпревари влезе во историјата на НБА (ВИДЕО)

Слободен печат

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

десет + 15 =

Прочитај повеќе

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат