буфон Archives - Слободен печат

Tag : буфон

Вести Регион

ИЗНЕНАДУВАЊЕ ОД РАМА: Децата кои рипнаа од балкон за време на земјотресот се запознаа со Роналдо и Буфон (ВИДЕО)

Слободен печат
Премиерот на Албанија, Еди Рама им приреди изненадување на двете деца, Аурелин и Алејсон, кои во страотниот земјотрес од 6,4 степени по Рихтер што ја...
Спорт Фудбал

Неверојатно: Буфон се враќа во Јувентус!?

Слободен печат
Торинскиот клуб е подготвен за услугите на Буфон да плати четири милиони евра годишно со потпишување на едногодишен договор. За потсетување, договорот на Буфон со...
Спорт Фудбал

Последниот „танц“ на Буфон во Лигата на шампионите?

Слободен печат
Менаџерот на легендарниот голман Буфон, Силвано Мартина им потврди на португалските медиуми дека постои понуда од Порто. И кај италијанскиот чувар на мрежата постои желба...