Нема потреба повеќе да ги криете нозете – Ова е најдобриот домашен лек за проширени вени

Проблемот со проширени вени, жените некогаш го решавале со смеса која ја правеле сами. Таа е едноставна за подготовка и евтина, а состојките ви се на дофат на рака…

Следете ги упатствата!

Состојки: половина шолјичка пулпа од алое вера, јаболков оцет, половина шолја морков.

Постапка: Исецкајте го морковот и ставете го во блендер. Додадете алое вера и блендирајте додека не стане хомогена смесата. Потоа додадете оцет, но само колку да добиете кремаста смеса.

Начин на употреба: Смесата нанесете ја на подрачјето на нозете каде се вашите прошиени вени, опуштете ги нозете и останете така половина час. Потоа измијте ги нозете со ладна вода.

Доколку сакате можете и да ги масирате нозете со оваа смеса, можете да додадете и некое етерично масло како смрека или чемпрес кои се одлични стимулатори и ја поттикнуваат циркулацијата.

Прочитајте и...  Нивес Целзиус покажа дел од телото кој вообичаено го крие кога се слика и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Прочитај повеќе

БРИТАНЦИТЕ ШОКИРАНИ ОД СООПШТЕНИЕТО НА МЕГАН И ХАРИ – Таа е злобна и ќе биде уште полошо!

Слободен печат

СЕ ПРИЛЕПИ ДО НЕГО И НЕ ГО ПУШТА – Марија Шерифовиќ во Америка ужива со НЕГО! (ВИДЕО)

Слободен печат

ГИ ИСТАКНА ГРАДИТЕ ВО ПРЕДЕН ПЛАН: Сања Кужет во ова издание се уште НЕ СТЕ ЈА ВИДЕЛЕ! Водителката НИКОГАШ ПОУБАВА! (ФОТО)

Слободен печат

НЕ ЖАЛИ ПАРИ ЗА НЕА: Ќерката на Чола носи облека од 2.000 евра, а на Инстаграм често ПРОВОЦИРА! (ФОТО)

Слободен печат

Филмот што ги смени Оскарите: „Паразит“ е последната голема револуција на филмската уметност

Слободен печат

Џеј Ло со емотивна фотографија им го честиташе роденденот на своите близнаци (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

деветнаесет − петнаесет =

Прочитај повеќе

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Слободен печат

Дара Бубамара дава 5.000 евра за нејзиниот син да не се дружи со „глупавите селски деца“

Слободен печат

Идеални кога сакате брз оброк: Брзи и сочни пица мафини

Слободен печат

Девојката на Нејмар провоцира во секси костим за капење (ВИДЕО)

Слободен печат

Акутен или хроничен синуситис: Главни симптоми на воспаление на синусите

Слободен печат

Нивес Целзиус покажа дел од телото кој вообичаено го крие кога се слика и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Слободен печат