Неколку скопски улици денеска без вода

Без вода / Фото: Архива на „Слободен печат“

Без вода денеска од 9.40 часот се корисниците од скопските улици „Малешевска“, „Аилска“, „Андреја Петковиќ“ и „Бранко Заревски“.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје, прекинот е поради дефект на приклучна цевка ф-2 на улицата „Јустинијан Први“ бб.

Корисниците ќе бидат без вода сè до санирање на дефектот.

Извор: МИА

Видео на денот