Некогаш најубавата лото девојка и во седмата деценија мами погледи (ФОТО)

Ретко која јавна личност на овие простори предизвикува така долго интерес во јавноста и медиумите како што тоа е случај со Сузана Манчиќ. Имено, таа е најпознатата и една од најубавите поранешни лото девојки, а не е тајна дека и денес инвестира многу во својот изглед.

– Константно се негувам, но морам да признаам дека понекогаш ми здосадува, ме заморува тој терор на кој сама се изложувам. Потоа правам кратка пауза, па се отпочеток. Воведов мезотерапија, боцкање и внесување на серум богат со витамини во кожата, терапија со радио бранови…. Од домашна нега, задолжителни ми се серумите, пред ноќната и дневната крема, аргановото масло, богати маски. Се негував цел живот. Доколку за себе не сте воделе сметка и сте се одлучиле по педесеттата да започнете, резултатите ќе ви бидат слаби, изјави таа за едно интервју.

Прочитајте и...  Неверојатна атлетичарка која ќе ве воодушеви со нејзината еластичност и сила! (ВИДЕО)

Но, грижата за лицето и телото не е единствена кога станува збор за Сузана Манчиќ. Имено, таа, доколку судиме според објавите на Инстаграм, доста инвестира и во својата гардероба, па може да се каже дека и во седмата деценија е вистинска фешн-дама.

View this post on Instagram

Šafarikova 7, snimanje jesenjeg kataloga @modna_kuca_elipsa

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial) on

View this post on Instagram

Last night

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial) on

View this post on Instagram

Hayat, večeras, upoznajte novu generaciju ruževa Dr. Nena

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial) on

View this post on Instagram

Spram sveca i tropar…Dužd i ja. 🤴🏻

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial) on

View this post on Instagram

Ma kakve poplave, havarije ?! Idemo u żivot !!!

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial) on

View this post on Instagram

Venecija St Mark Square

A post shared by Suzana Mancic (@suzanamancicofficial) on

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат