Не пропуштајте: ЖЕНСКИ КАЛЕНДАР за 2021 година, утре во весникот „Слободен печат“

Утре, 29 декември, за читателите на дневниот весник „Слободен печат“ подготвивме новогодишен подарок – ЖЕНСКИ КАЛЕНДАР за 2021 година.

Утре, 29 декември, за читателите на дневниот весник „Слободен печат“ подготвивме новогодишен подарок – ЖЕНСКИ КАЛЕНДАР за 2021 година.

Календарот е посветен на жените и на женското здравје, служи како потсетник за важни датуми, значајни настани и здравствени прегледи, содржи датуми на раѓање на важни феминистки, активистки, уметници и научнички од Македонија и светот и датуми важни за феминистичката историја.

Женскиот календар е дел од активностите на неделниот прилог „Женски печат“ насочен кон зголемување на видливоста на жените во нашето општество. Илустрациите на календарот се дело на Калиопи Трпчева.


Дневниот весник „Слободен печат“ е достапен на цела територија на Македонија во најблиската трафика.

Прочитајте и...  Маж хоспитализиран со ковид-19 во Струга, се вратил од патување во Занзибар, Африка

Поврзани вести

Хју Грант ќе глуми негативец во филмот „Dungeons & Dragons“

Слободен Печат

ФОТО | Најубавите микроапартмани: За среќа, доволни се 30 квадратни метри

Слободен печат

НАУЧНИЦИТЕ ФАСЦИНИРАНИ: Морско животно помина когнитивен тест… дизајниран за деца!

В.Т.

Хисени: Aлбанско-македонските коалиции на локални избори во интерес на партиите, не на проценка на вредностите на кандидатите

Дестан Јонузи

ФОТО+ВИДЕО | Еве како ќе изгледа првиот хотел во вселената

Слободен Печат

Традицијата продолжува: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ повторно лидери за патни трошоци

Слободен печат

Остави Коментар