Навални е отпуштен од болница

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е отпуштен од болница, соопшти денеска берлинската болница Шарите во која се лечеше откако, како што тврдат германските функционери, тој беше отруен со нервниот агенс Новичок.

Во соопштението се наведува дека неговото здравје е подобрено, но дека последиците од труењето се уште не можат да се проценат.

На Навални му се слоши за време на летот од Сибир за Москва, откако авионот принудно слета во Томск, а на 20-ти август беше префрлен на лечење во Германија.

Навални се јави од болничката постела: Можев да дишам цел еден ден (ФОТО)

Прочитајте и...  Трамп најави голема тужба за наводниот изборен фалсификат

Поврзани вести

ВИДЕО | Ниту збор за изборите: Трамп се појави пред новинарите, а еве за што зборуваше

Слободен печат

На сиромашните им се заканува стампедо во редот за вакцинирање

Срѓан Ивановиќ

Исфрлање отпад на несоодветни локации – секојдневна појава во Скопје

Елена Вељановска

Англија, Ирска, Шкотска и Велс ги намалуваат мерките пред Божик

Илинка Иљоска

Макрон до Французите: Нова етапа ќе се отвори од сабота 28 ноември

Слободен печат

Бајден: Задоволен сум што ни дозволија транзиција на власта

Илинка Иљоска

Остави Коментар