• Навални

Се бара со потерница: За што е осомничена сопругата на Навални?

За сопругата на починатиот руски опозиционер Алексеј Навални е издадена потерница. Судот во Москва во нејзино отсуство донесе одлука таа да биде уапсена. Окружниот суд Басман во Москва го обвини Навални за „учество во екстремистичка организација“, рече Џармиш во објава на социјалните мрежи, објави Си-Ен-Ен. Алексеј Навални почина на 16 февруари во Сибир каде отслужувал …

Се бара со потерница: За што е осомничена сопругата на Навални? Read More »