8 C
Скопје

Tag : Навални

Вести Свет

Адвокатот на рускиот опозиционер: Навални губи чувство во рацете и нозете, неговото здравје се влошува

Слободен печат
Се влошува здравствената состојба на рускиот опозиционер Алексеј Навални и тој почнува да го губи чувството во рацете и нозете, изјави неговиот адвокат Вадим Кобзев....
Вести Свет

Навални е негативен на тестот за коронавирус

Слободен печат
Затворениот критичар на Кремљ, Алексеј Навални е негативен на коронавирусот, изјави денеска неговиот адвокат Олга Михајлова. Навални, противник на претседателот Владимир Путин, минатата недела најави...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО: Хаос пред затворот Покров 2: Уапсени приврзаниците на Навални, меѓу нив има и лекари и новинар

Слободен печат
Приврзаниците на Алексеј Навални, вклучително и лекарите, беа уапсени денес пред затворот каде што тој ја издржува казната. Тие се собраа барајќи информации за неговата...
Вести Свет Слајдер

Известија: Навални во болница поради можна респираторна болест

Слободен печат
Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални бил пренесен во болница поради можна респираторна болест и бил тестиран за коронавирус, јави весникот Известија, повикувајќи се на затворската служба. Навални претходно изјави...
Вести Свет

Навални префрлен во болница: Се пожали на треска и силна кашлица

Слободен печат
Рускиот опозиционер Алексеј Навални бил префрлен од затвор во медицинска установа за лекување на можна респираторна инфекција и бил тестиран за коронавирус, пренесува весникот „Известија“,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО | „Овде е како хотел“: Бившата руска шпионка го посети Навални, а тој и порача: Ти си паразит

Слободен печат
Кремљ објави снимка која наводно прикажува како изгледа престојот на опозиционерот Алексеј Навални во затворот, сакајќи да ги демантира тврдењата дека тој е изложен на...
Вести Свет

Русија го казни Твитер со 118.000 долари заради твитови за протести за Навални

Слободен печат
Руски суд му изрече казна на Твитер од 118.000 долари (околу 100 илјади евра) поради тоа што социјалната мрежа не избришала твитови со кои млади...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ВИДЕО | Андоновиќ: Штрајкот со глад на Навални повторно ги става на испит односите на Русија и ЕУ

Слободен печат
Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални почна штрајк со глад, а информацијата ја објави на Инстаграм од затворот во Владимирската област, каде издржува казна од две...
Вести Свет

Од рускиот затвор го демантираат рускиот опозиционер: Навални добива соодветна медицинска нега

Слободен печат
Рускиот опозиционер Алексеј Навални ја добива неопходната медицинска нега во однос на неговата медицинска состојба, соопштено е денеска од Казнено-поправниот дом во регионот Владимир. „Затвореникот...
Вести Свет

Навални почна штрајк со глад: Рускиот опозиционер бара медицинска помош во затворот

Слободен печат
Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални почна штрајк со глад, а информацијата ја објави на Инстаграм од затворот во Владимирската област, каде издржува казна од две...