Најмодерните сестри во светот се појавија на насловната на „Вог“ во исто време: Бела и Џиџи Хадид испишаа историја во „модната библија“ (ФОТО)

Едни од најпопуларните манекенки на денешницата, сестрите Џиџи (25) и Бела Хадид (23) се појавија во исто време на две насловни страници на францускиот „Вог“ во изданието мај/јуни 2020 година, што се случува единствен пат во историјата на магазинот.

Всушност, познатите сестри се појавија на дуплата насловна страна на новиот „Вог Париз“.

инстаграм

Нивната публика оддамна ги има прогласено за „најмодерните сестри на светот“ и поради тоа станаа одлични кандидатки за единствениот број на овој магазин, кој важи за „модната библија“.

Зборувајќи за тоа зошто го направиле, уредникот на францускиот „Вог“ Емануел Алт изјавил:

„Во оваа нестабила состојба, каде анксиозноста е зголемена, а непознатото царува, ова издание на „Вог Париз“ слави повеќе од било кога, тоа што го знаеме и сакаме“, напишал тој.

Прочитајте и...  Се породи ѕвездата на мјузиклот „Мама Миа!“: Актерката успешно ја сокри бременоста! (ФОТО)
инстаграм

Бела на насловната страница носи бел, проѕирен фустан од пролетната колекција на „Диор“, додека на рацете и на ушите има златен накит и темна „смоуки“ шминка.

Од друга страна, нејзината сестра Џиџи носи златен „Долче и Габана“ Алт Мода фустан со реси од есенската колекција за 2020 година. Изгледот е потполнет со крупен накит и виолетова сенка на очите.

Прочитај повеќе

Крај на големата љубов: Шехерезада и Сулејман се пред развод, нема веќе страст! (ФОТО)

Васко Спасоски

Се породи ѕвездата на мјузиклот „Мама Миа!“: Актерката успешно ја сокри бременоста! (ФОТО)

Слободен Печат

Ријана позираше во проѕирен градник, па се искара со своја обожавателка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Овие луѓе со исти хороскопски знаци се неверојатно компатибилни и создадени еден за друг!

Слободен Печат

За Каролина Гочева допрва почнува лето: Пејачката отпатува на „непозната“ дестинација и објави фотографија во бикини! (ФОТО)

Васко Спасоски

Оливија Њутн откри зошто со Џон Траволта не играа во продолжението на „Брилијантин“!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Миленикот на жирикомисијата од „Ѕвездите на Гранд“, Гоце од Прилеп сними песна! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ова е најлошата работа која можете да ја чувате во вашиот паричник!

Слободен Печат

Од оперско пеење, до награда на „Макфест“: Интервју со Полина Тасева, новата ѕвезда на македонската музичка сцена! (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски

После ова видео повеќе ќе посветите внимание на миењето раце!

Слободен Печат

Уште една награда за убавина: Македонката Андријана од Кемер се враќа со титула „Мис Бикини“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Саша Барон Коен го објави името на новиот филм за Борат, кој го снимил во тајност!

Слободен Печат