Најмалку едно лице загина при пожар во шпанското летувалиште Марбела

Во пожарот што изби во хотел во шпанско летувалиште Марбела едно лице загина, а десет се повредени.

Покрај гостите во хотелот, евакуирани се и жителите од околните згради поради пожарот.

Не е објавена националноста на загинатиот, освен дека настрадал додека се обидувач да побегне од запалениот хотел.

Марбела е популарна дестинација на британските туристи.

Прочитајте и...  ВИДЕО | „Иднината во наши раце“: Главен акцент во кампањата во Штип ставаме на борбата против криминалот

Поврзани вести

Во Велика Британија 608 починати од Ковид-19, најмногу од мај

И.И.

Нови 2.135 случаи на коронавирус во Грција, 101 лице почина

Слободен печат

ВИДЕО: Кина и Јапонија работат на јакнење на економските врски

И.И.

ИНФОГРАФИК | Сите анти-ковид вакцини што се влезени во „финале“ на едно место: Од што се направени, колку ќе чинат и нивната ефикасност

Слободен печат

Нови 608 смртни случаи од ковид-19 во Велика Британија, најмногу од мај

Слободен печат

Македонија испратила документи до Софија, се чека одговор

Слободен печат

Остави Коментар