Најдобриот тенисер на планетата се врати во Белград! (ВИДЕО)

Популарниот Ноле е подготвен да ја започне регионалната турнеја која според најавите ќе трае до 5 јули…

Првиот светски рекет пристигна денеска пристигна во српскиот главен град. Новак Ѓоковиќ за време на пандемијата на коронавирус се наоѓаше во Марбеља (Шпанија), каде неодамна повторно започна да тренира.

Набргу по пристигнувањето во Белград, тој тренираше на своите терени во Дорчол.

Популарниот Ноле, кој наполни 33 години во петокот, меѓу другото во Белград ќе настапи на турнирот „Адриа Тур“ во својата организација. Овие мечеви ќе се организираат со цел да се поддржат хуманитарните проекти низ регионот.

После тоа, ќе отпатува за Хрватска (Задар), Црна Гора и Босна и Херцеговина (Бања Лука) за да ја продолжи турнејата.

Прочитајте и...  Доказ дека Џордан е најдобриот на сите времиња, неверојатна заинтересиранот за неговите производи по „Последниот танц“

Регионалниот турнир ќе се игра до 5 јули (најавен егзибициски меч со Дамир Џумхур во Сараево, БиХ), а учеството го потврдија и уште неколку познати тениски имиња како Доминик Тим и Григор Димитров.

Прочитај повеќе

„Пантерска“ одбрана на Димитриевски, невидена радост на Алиоски! (ВИДЕО)

Слободен печат

Домашниот дрес на Манчестер јунајтед за следната сезона 2020/21 (ФОТО)

Слободен печат

Сикошек Пелко не е повеќе играч на Вардар

Слободен печат

Уште еден чекор поблиску до враќање на Премиер лигата, дозволени тренинзи без ограничувања

Слободен печат

Сер Алекс си направи „Олд трафорд“ додека беше во карантин

Слободен печат

Саздовска го напушти Турингер и се врати во Романија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кризата си го зема данокот, Манчестер јунајтед се задолжи 170 милиони евра

Слободен печат

Ла Лига од следната сезона со навивачи?

Слободен печат

АБА отсвири крај, МЗТ Скопје останува во АБА2 лигата

Слободен печат

Бејл искрено: Не разбирам зашто навивачите ме исвиркуваат

Слободен печат

Дали Мбапе му намигнува на Клоп: Ливерпул е вистинска машина сезонава

Слободен печат

Трансфер сапуница: Барселона го одби Јувентус, а Интер ги одби каталонците

Слободен печат