На поканите за свадбата на Вељко и Богдана наведен задолжителен дрес-код - Слободен печат

На поканите за свадбата на Вељко и Богдана наведен задолжителен дрес-код

Подготовките за свадбата која многумина ја нарекуваат „свадба на деценијата“ се приведуваат кон крај, а Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ ќе го изговорат судбоносното „да“ во недела на 24 ноември.

Поканите се испратени, а сите 500 гости што ги добиле можеле да прочитаат дека во нив стои и задолжителен кодекс на облекување. На жените им е сугерирано да дојдат во долги, елегантни фустани, а на мажите во одела. Тоа значи дека на свадбата нема да има девојки во мини фустани и со голи стомаци.

„Свадбата ќе биде убава и гламурозна. Цеца водела сметка за секој детаљ, баш како и Вељко и Богдана. Посебно внимание посветиле и на дрес-кодот. Бидејќи сè ќе биде на најголемо ниво на свадбата на која ќе присуствуваат повеќе од 500 гости, одлучиле на поканите да нагласат каков стил на облекување е пожелен“, рекол изворот.

Прочитај повеќе

Трендови во спалната соба: „Свет секс“ е главен хит во 2020 година!

Слободен печат

„Штом го погледнав…“ Дара Бубамара повторно снимила експлицитно видео! (ФОТО)

Слободен печат

Експлицитни сцени кои им се тешки дури и на искусните актери: Оваа жена знае како да ги опушти

Слободен печат

ЛУКСУЗ НА МАЛДИВИТЕ: Еве како ужива Лепа Брена со семејството (ФОТО)

Слободен печат

Инстаграм модел ги покажа своите ГОЛИ гради на снег и ги израдува припадниците на посилниот пол (ВИДЕО)

Слободен печат

Урната на Неда Арнериќ положена во Алејата на заслужни граѓани: Пријателите и колегите за последен пат се збогуваа од актерката (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

19 − 10 =

Прочитај повеќе

Приказни од ЗЛОСТАВУВАНИ ЖЕНИ кои го шокираа БАЛКАНОТ: Професор заклучил ученичка во кабинет, па почнал со своите БОЛНИ дејствија

Слободен печат

Романтични комедии од деведесеттите од кои никогаш нема да се заситиме (ВИДЕО)

Слободен печат

Кралското семејство и прекарите: Меган Маркл добила понижувачка „титула“

Слободен печат

Еминем ја налути јавноста: Во нова песна на „неприфатлив“ начин пее за бомбашкиот напад на концертот на Аријана Гранде

Слободен печат

РИЈАНА ПРЕСЕЧЕ: Пејачката ја прекина тригодишната врска со милијардерот Џамил

Слободен печат

Чувајте го својот брак: Адвокатите велат дека јануари е „месец на разводи“

Слободен печат