НА ПЕКОЛНОТО ВРЕМЕ: Заев и Брнабиќ ја блокираа границата, граѓаните се ТОПЕА во автомобилите (ФОТО)

Премиерот на Македонија, Зоран Заев денеска ја пречека српската премиерка Ана Брнабиќ која дојде во официјална посета на земјава.

 

Посетата започна со отворањето на One Stop Shop на граничниот премин Табановце-Прешево, меѓутоа поради настанот на кој говореа Заев и Брнабиќ не беше дозволен излез од државата.

Километарска колона од возила беше создадена и нервозните возачи чекаа на 40 степени.

Фото: Слободен печат

БОНУС ВИДЕО

Прочитајте и...  „Сони“ очекува пад на оперативната добивка за 27 отсто

Прочитај повеќе

Најнов извештај од мониторингот на јавните набавки: Најниската цена и натаму проблем број 1 за фирмите, 48 % сметаат дека има корупција во набавките

Слободен печат

Избрани 40-те компании кои ќе добијат поддршка за отворање на нова е-продавница

Слободен печат

Граѓаните месецов ќе добијат 5.4 милиони евра поврат на ДДВ за второто тримесечје

Слободен печат

Експерименталната вакцина против Ковид-19 на „Новавакс“ успешно произвела антитела

Слободен печат

Интерпол: Интернет-криминалците ја користат пандемијата за да напаѓаат поголеми цели

Слободен печат

Реакција на Вељаноски: Некого за иста ваква ситуација го судат и прогласуваат за терориста!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На 15 август разговори меѓу САД и Кина за трговскиот договор

Слободен печат

Позната причината за експлозијата во Бејрут: 2.750 тони амониум нитрат биле складирани небезбедно цели шест години (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголем процент на новозаболени се лица над 60 години, расте бројот на оздравени пациенти

Слободен печат

Силниот пожар кај Мартиг во јужна Франција принуди евакуација на околу 2.700 лица

Слободен печат

Oд синоќа на депонијата Русино се пропуштаат само камиони на гостиварски Комуналец

Слободен печат

Огромна трагедија: Во експлозијата во Бејрут загинаа над 100 лица, а повредени се повеќе од 4.000 (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат