7.1 C
Скопје

На Гумење се тепале коњаници од Лисиче

За да ја спречи тепачката, полицаецот од службениот пиштол испукал еден предупредувачки куршум, по што тепачката престанала.

На Гумење ноќеска се тепале коњаници од Скопско Лисиче, а полицаец пукал во воздух да ги смири, потврдуваат од МВР. Во 2 часот по полноќ, полицаец што патролирал на местото викано Гумење, забележал тепачка меѓу крушевчанецот К.К од една страна и петорица скопјани од друга страна, при што тие меѓусебно си размениле по неколку удари со раце и нозе. Скопјаните биле дојдени од Лисиче со коњаницата. За да ја спречи тепачката, полицаецот од службениот пиштол испукал еден предупредувачки куршум, по што тепачката престанала.

Прочитајте и...  Тетовец со туѓ идентитет за пари лажел дека синот, сопругата и ќерката починале во сообраќајка

Поврзани вести

Три лица осомничени за разбојништвото во Теарце на 22 ноември

Слободен печат

Кривична пријава за седум лица за трговија со дрога

Слободен печат

Притвор за осомничено лице за недозволена трговија со марихуана

Слободен печат

Гостиварец на бензиска пумпа плаќал со фалсификувани пари

Слободен печат

Тешко ранет битолчанец, го застрелал пријателот со кој ловел

Слободен печат

Осуденик почина во затвор

Слободен печат

Остави Коментар