Tag : гумење

Вести Култура

Владата додели 10 милиони денари за уредување на вечното почивалиште на Тоше Проески

Слободен печат
Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски денеска во Министерството за култура потпиша договор за изградба на спомен-обележјето на Тоше Проески, за што од Владата се доделени...