Му се смее цела Кина: Таи чи мајстор нокаутиран за 30 секунди (ВИДЕО)

Самопрогласениот таи чи мајстор Ма Бао Гуо е нокаутиран од аматер.

Најмногубројната земја во светот деновиве се забавува со Ма Бао Гуо, 69-годишен самопрогласен таи чи мајстор.

Ма сакаше да докаже дека традиционалните кинески боречки вештини комбинирани со вештините за дишење и медитација можат да ги надвладеат модерните боречки вештини.

Тој за противник имаше 50-годишен кикбоксер аматер кој дури три пати го нокаутира Ма Бао Гуо, а борбата не траеше ниту 30-тина секунди.

 

Прочитајте и...  Во Хонгконг забранети комеморации за загинатите на Тјенанмен

Прочитај повеќе

„Тур д`Фред“: 600 километри со велосипед до новиот клуб!

Слободен печат

Конечно Серија А: Елмас, Пандев и Несторовски со нови натпревари од 23 јуни!

Слободен печат

Тајсон ни во Топ 10: Кој е најдобриот боксер на сите времиња? (ФОТО)

Слободен печат

Нова регионална кошаркарска лига – Србија, Грција, Македонија..!?

Слободен печат

Фудбал во Сирија: Празни стадиони, преполни згради! (ВИДЕО)

Слободен печат

Реал Мадрид нема да игра на „Сантјаго Бернабеу“ (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кирјос повторно го провоцираше Ѓоковиќ (ВИДЕО)

Слободен печат

СФМ: Шкупи како пример дека и клубовите можат сами да организираат тестирање

Слободен печат

Велкоски и Сараево прогласени за шампиони во БиХ

Слободен печат

Истече клаузулата на Меси да замине бесплатно ова лето

Слободен печат

Уште еден позитивен на корона во Ренова

Слободен печат

Шкупи не и верува на Аџибадем Систина, фудбалерите ќе се тестираат во државна институција

Слободен печат