7.1 C
Скопје

Tag : кикбиксер

Останатo Спорт

Му се смее цела Кина: Таи чи мајстор нокаутиран за 30 секунди (ВИДЕО)

Слободен печат
Најмногубројната земја во светот деновиве се забавува со Ма Бао Гуо, 69-годишен самопрогласен таи чи мајстор. Ма сакаше да докаже дека традиционалните кинески боречки вештини...