Мекгрегор заборави на „војната“ со Хабиб, испрати емотивна порака по смртта на неговиот татко

Голема трагедија му се случи на спортот поради коронавирусот, таткото и тренерот на УФЦ шампионот Хабиб Нурмагомедов, Абдулманап почина во московска болница по компликациите од коронавирусот.

Таткото на Хабиб Нурмагомедов почина од коронавирус

Пораки со поддршка пристигнуваат од сите страни, а поддршка за Хабиб Нурмагомедов дојде и од неговиот најголем противник во УФЦ, борецот со кого се навредуваа на социјалните мрежи, а и заработија суспензии по нивната борба, Конор Мекгрегор.


„Загубивме татко, тренер, и голем и посветен фан на овој спорт. Сочувство и почивај во мир, Абдулманап Нурмагомедов“, напиша Мекгрегор на својот официјален Твитер профил.

Прочитајте и...  Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Прочитај повеќе

Дали е реално, Конте сам си мести отказ за да седне на клупата на друг италијански тим

Слободен печат

Адеми во тимот на сезоната во Хрватска

Слободен печат

Дали ова е местенка на годината, погледнете како изгледаше натпреварот од австриската втора лига (ВИДЕО)

Слободен печат

Супермаркет во Арсенал, Артета стави девет фудбалери на продажба

Слободен печат

Кошаркарот кој не клечеше при интонирање на химната доживеа тешка повреда (ВИДЕО)

Слободен печат

Моќна игра на Вестбрук во дербито со Милвоки и Јанис (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пандев и Џенова и во наредната сезона ќе играат во Серија А (ВИДЕО)

Слободен печат

Шоуто на прес конференцијата му направи проблем на Конте, Интер му подготви замена

Слободен печат

Фудбалски натпревар во Шведска доцнеше поради грабеж и сообраќајна несреќа

Слободен печат

Шкендија не мирува со засилувања, доаѓа и екс младински репрезентавивец на Хрватска

Слободен печат

Зверев: Мислам дека сега не е време да се игра тенис во САД

Слободен печат

Барселона се откажа од Нејмар: Нема ни да праќаме понуда до ПСЖ

Слободен печат