Македонец ќе ги води светските шампионки во фудбал!? (ФОТО)

Македонецот би можел да биде наследникот на Џил Елис кој си замина од клупата после освојувањето на титулата на Светското првенство во Франција летово.

Досега беше тренер на американските клубови Рејн и Канзас сити, роден во Скопје, како фудбалер настапувал за Работнички, Македонија ЃП и Вардар.

Влатко Андоновски кој живее во САД како играч ги бранеше уште боите на Канзас сити кометс, во 2002 година беше прогласуван за најдобар одбранбен фудбалер, а три години подоцна и за најкорисен играч.

Прочитајте и...  Ванеса Брајант го тужи сопственикот на хеликоптерот во кој загинаа Коби и нивната ќерка Џиана!

Воедно според американските медиуми Влатко е помеѓу кандидати за преземање на селекторската функција на женската фудбалска репрезентацијата на САД.

Освен тој, на оваа листа се шпекулираат уште неколку имиња за селектор на светскиот женски шампион во фудбал: Лора Харви, Пол Рајли, Стив Свонсон и Марк Крикоријан.

Прочитај повеќе

1.000 дена до стартот на Мундијалот, Катар уште сега е подготвен

Слободен печат

Иако играше и за Наполи и Барселона: Марадона нема дилеми за кого ќе навива вечерва

Слободен печат

Надал: Не сакам Новак да освои повеќе грен слем титули од мене

Слободен печат

Вајлдер го отпушти тренерот поради кој ја загуби борбата со Фјури

Слободен печат

СЕХА: Задар ќе биде домаќин на годинешниот фајналфор

Слободен печат

Бисерка Петровиќ: Кога го гледам Новак, како да го гледам мојот Дражен

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Двајцата најлоши напаѓачи во Европа играат во ист клуб

Слободен печат

Лешинарите не пропуштија да заработат на Коби и Џиана: 800 долари за маичка од комеморацијата

Слободен печат

Навивачите на Наполи го окупираа хотелот во кој се наоѓа Меси и изненадија со потегот (ВИДЕО)

Слободен печат

Како кошаркарите на Лејкерс ја примија веста за смртта на Коби: Хауард замина во тоалет и почна да плаче 

Слободен печат

ОФИЦИЈАЛНО: „Дерби“ Италија ќе се игра без гледачи

Слободен печат

Бредли Бил со достигнување како Коби Брајант (ВИДЕО)

Слободен печат