Мадона имала детство полно СТРАДАЊЕ и БОЛКА, а овие податоци не сте ги знаеле!

Животот воопшто не ја штедел, но таа сепак се изборила и тргнала по правиот пат.

Популарната пејачка денес ужива во славата ширум светот, а за деталите од далечното минато, како и за односот со нејзиниот татко никогаш не се зборува.

Родители на Мадона се Мадона Луис и Силвио Ентони Чиконе. Татко и има италијанско, а нејзината мајка француско потекло.

профимедиа

Нејзината мајка почина од рак во триесетите години, што го потресло целото семејство.

Мадона тогаш утеха пронашла во куќата на баба и дедо, а била особено поврзана и за нејзиниот татко. Меѓутоа во 1966 година Силвио се преженил со нивната домашна помошничка, Жоан Густафсон со која ги добил синот Марио и ќерката Џенифер.

Прочитајте и...  Добро ни дојде ќерко Вероника: Маријан Стојановски стана татко! (ФОТО)
профимедиа

Мадона му замерила на својот татко за тој брак, па нивниот однос со тек на годините се повеќе се влошил, а медиумите пишуваа и дека овој потег музичката ѕвезда никогаш не му го простила.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат