Лејди Гага и Аријана Гранде објавија нов хит со футуристички спот! (ВИДЕО)

Поп ѕвездите Аријана Гранде и Лејди Гага ја објавија нивната прва заедничка песна „Rain on me“, а втора на претстоечкиот албум на Гага „Chromatica“.

На Јутјуб профилот на Лејди Гага беше објавен и спотот кој изгледа многу футуристички.

Песната само во првите 7 часа собра преку 10 милиони прегледи и доби многу пофалби, но пофалби доби и изгледот на пејачките.

View this post on Instagram

🖤

A post shared by Ariana Grande (@arianagrande) on

Пејачките после соработката станале многу блиски пријателки, а Лејди Гага изјавила дека се восхитува на способноста на Аријана да закрепне после настани како бомбашкиот напад на нејзиниот концерт во 2017 година и смртта на поранешното момче Мек Милер.

„Ме освои нејзината храброст и истрајност. Таа нема ронка злоба во неа. Прекрасна е!“, изјавила Лејди Гага во едно интервју.

Прочитајте и...  Испливаа на површина сите скандали, караници и тајни помеѓу Кејт Мидлтон и Меган Маркл: Што се случува кога две сосема обични девојки ќе влезат во кралското семејство?

Прочитај повеќе

„Таа мисли дека е една од браќата“ – Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит го менува полот?

Слободен печат

Ова е Георгина од Скопје, по фотографиите потсетува на светски познатата Емили Ратајковски! (ФОТО)

Васко Спасоски

Британците во шок – Од денес им се забранети интимните односи, освен во овие услови

Слободен печат

Познатата водителка во емисија во живо имаше мал „инцидент“ со облеката! (ФОТО)

Васко Спасоски

Генијален трик за лупење јајца: Хит на TikTok кој го погледнаа 100.000 луѓе (ВИДЕО)

Слободен печат

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Проговори поранешната девојка на принцот Хари – По шест години откри долго криена тајна – „Не сакав да бидам под ничија контрола“

Слободен печат

Се породи пред 4 месеци со третото дете: Познатата манекенка изгледа совршено! (ФОТО)

Васко Спасоски

Баба на улица фати огромна кобра, нејзината реакција стана хит на интернет (ВИДЕО)

Слободен печат

Братот на Новак Ѓоковиќ ја „ќари“ една од најатрактивните српски пејачки (ФОТО)

Васко Спасоски

Естетските хирурзи едногласно тврдат: Старите фотографии на Меган Маркл откриваат што променила таа на своето лице! (ФОТО)

Слободен печат

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)