„Лејди Гага е марионета на ѓаволот на која ЦИА и го испрала мозокот“: Томи Џи ја обвини пејачката дека е сатанист, Сатанистичката црква му одговори

Иако 34-годишната пејачка Лејди Гага ја поврзуваа со масони, илуминати и разни други организации и секти, сега се појави нова теорија дека Гага е поврзана со сатанистичката црква.

Поткастот „No Mercy“ (Без милост) е популарен меѓу американските конзервативци и патриоти, а Томи Џи, кој стои зад него на Твитер изнел теза и „докази“, според кои пејачката ја поврзал со сатанистичката црква и нивните ритуали.

„Таа е марионета на ѓаволот на која ЦИА и го испрала мозокот. Ја претворија во човечки робот. Сите нејзини настапи и спотови содржат мноштво сатанистички симболи“, напишал Томи.

„Совршен пример на скоро секоја позната личност која ја контролираат илуминати: има ментални проблеми, ја злоставувале како дете, суицидна е и се жртвува во чест на сатаната“, додал.

Прочитајте и...  Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Исто така напишал дека музиката наЛејди Гага е наменета за наивните деца кои се лесни за контролирање и дека е лош пример.

Сепак, Томи Џи не се надевал дека ќе добие и официјален одговор од сатанистичката школа.

„Потребни се три секунди на Гугл да се истражи и да се дознае дека овие примери немаат врска со сотонизмот, па нема да си го трошиме времето за во 20 делови да ти објасниме зошто ова те прави неук теоретичар на завери“, му порачале од сатанистичката црква.

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат