9 C
Скопје

Лазаров го објави списокот за дуелите со Данска

Селекторот ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го скрати списокот на ракометари на кои ќе смета за квалификацискиот двомеч против Данска во март за пласман на Европското првенство 2022 година. Лзаров го скрати списокот на 23 ракометари, и меѓу нив се и имињата на крилата Дејан Манасков и Гоце Георгиевски кои не настапија за Македонија на Светското првенство во Египет.
Првиот натпревар меѓу меѓу Македонија и Данска ќе се игра во Скопје на 11. март, додека вториот дуел е закажан за три дена подоцна во Алборг.

Прочитајте и...  Еден од најстарите фудбалски клубови во Македонија е во тешка финансиска ситуација

Поврзани вести

ВИДЕО: Неверојатниот Кари собори рекорд на Вилт Чембрлен

Слободен печат

ВИДЕО: Фудбалски празник во Виго, седум голови и пресврт на Севиља!

Слободен печат

ФОТО: Манасков и Веспрем го освоија Купот на Унгарија!

Слободен печат

До оваа сезона никој не знаеше за него, Барса го проценува на 400 милиони евра

Слободен печат

МЗТ Скопје Аеродром славеше во дербито против Пелистер

Слободен печат

Македонската БЏЏ репрезентација се враќа со медали од турнирот во Србија

Слободен печат

Остави Коментар