Tag : гоце георгиевски

Ракомет Спорт

Вујин: Ги анализиравме нашите грешки, желбата е да победиме во Полска!

Слободен печат
„Црвено-црните“ утре (20.45 часот) ќе се обидат на гостувањето против Кјелце да забележат добар резултат и покажат дека и тие се во борба за една...
Ракомет Спорт

Георгиевски за Кјелце: Одбраната им е послаба, но имаат феноменален напад!

Слободен печат
Вардар 1961 се подготвува за новиот натпревар од Лигата на шампионите, односно возвратната пресметка против Кјелце во Полска која ќе се одигра утре со почеток...
Спорт Фудбал

Брестовац го повика Георгиевски за дуелите со Финска и Швајцарија

Слободен печат
Десното крило Гоце Георгиевски ќе биде на подготовките на сениорската репрезентација на Македонија за дуелите со Финска и Швајцарија во квалификациите за пласман на ЕП...
Ракомет Спорт

Без Борко и Георгиевски против Финска и Швајцарија!

Слободен печат
Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го објави скратениот список на повикани ракометари за собир за претстојните квалификациски натпревари против Финска и Швајцарија за...
Ракомет Спорт

Георгиевски: Еден месец немаме натпревар, не знаеме до каде ни е формата..!

Слободен печат
Вардар 1961 се подготвува за вториот меч оваа сезона во ракометната Лига на шампионите, в четврток (15 октомври) во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје ќе...
Ракомет Спорт

Георгиевски: Слабиот старт на Вардар не мора ништо да значи!

Слободен печат
Гоце Георгиевски е еден од новите засилувања во редовите на актуелниот европски шампион Вардар 1961. Македонскиот репрезентативец ги сподели очекувањата во пресрет на утрешниот полуфинален...
Ракомет Спорт

Вардар ги промовираше Георгиевски и Талески

Слободен печат
Гоце Георгиевски последните четири сезони ги помина во Романија каде играше за екипата на ЧСМ Букурешт, потпиша двегодишен договор со „црвено-црните“ и ќе претставува големо...
Ракомет Спорт

Георгиевски е новото десно крило на Вардар

Слободен печат
Ново име меѓу „црвено-црните“ после Филип Талески, Томислав Јагуриновски, Дмитри Санталов и Робин Кантегрел. Од следната натпреварувачка сезона (2020/21) дресот на ракометниот клуб Вардар ќе...
Ракомет Спорт

Георгиевски е најдобро десно крило во Романија

Слободен печат
Георгиевски со одличните игри во дресот на ЧСМ Букурешт сосема заслужено се најде во тимот на сезоната во изборот на „Про Спорт“, во кој гласаа...
Ракомет Спорт

„Нов живот, нов Вардар“: Доаѓаат Талески, Остроушко, Георгиевски, се враќа Карачиќ..!?

Слободен печат
Од 1 јуни старо-нов газда на македонскиот и натаму актуелниот европски ракометен шампион на Вардар ќе биде Михајло Михајловски. Михајловски официјално потврди за „Спортмедиа“ дека...
MacedonianAlbanianBulgarian