Купил робинка за да гледа како ја ЈАДАТ (ФОТО+ВИДЕО)

Џејмс Џејмисон, наследник на богатата компанија Џејмисон Ирско Виски, во една прилика купил 10 годишна робинка. За неа платил шест свилени руби. Неговата цел? Сакал да гледа како канибали ќе ја убијат, осакатат и на крај – изедат.

Според Њујорк Тајмс, Џејмисон бил фасциниран од идејата за канибализам, па сакал да го искуси тоа, ако не од прва, тогаш од втора рака.

Можноста му се пружила во 1890 година, кога тој патувал во Африка, бидејќи тој и неговиот преведувач наишле на канибалистичко племе. Неговата болна желба почнала да расте. Тој се консултирал со поглаварот на племето, кој му рекол дека ако сака да сведочи на таа церемонија, тогаш треба да ја набави девојката која треба да биде изедена.

Прочитајте и...  Земјоделските од кочанско да поднесат пријави за проценка на штетите од невремето

Џејмисон, возбуден, се вратил 15 минути подоцна со 10 годишно девојче кое го купил од локалниот трговец на луѓе. Преведувачот пристапил кон поглаварот и рекол: „Ова е подарок од човекот чија желба е да гледа како таа ќе биде изедена“.

Според сведоци на случувањето, канибалите го врзале девојчето за дрво, па два пати ја забоделе со нож во стомакот. Домородците потоа сечеле дел по дел од нејзиното тело и јаделе, додека Џејмисон ја скицирал сцената во својот тефтер. Откако завршило, Џејмисон и преведувачот се упатиле во колибата на поглаварот, каде Џејмисон го завршил својот цртеж со водени бои.

Фото: Пинтрест

На крајот, тој имал шест цртежи од канибалската гозба. Првиот бил како девојката ја водат до дрвото, вториот бил моментот кога девојчето го избоделе. Третиот покажувал како го сечеле девојчето, додека четвртиот, петтиот и шестиот покажувале како мажите ги носеле и ги јаделе различните делови од нејзиното тело.

Прочитајте и...  Објавена нова снимка која ја покажува целата сила на експлозијата во Бејрут (ВИДЕО)

Не е познато дали Џејмисон некогаш бил осуден на било каков начин заради овој инцидент, но ја покажува во ново светло рекламата на славниот пијалок, кој го прикажува Џејмисон како ја спасува девојката и сандакот со виски од сокол.

Прочитај повеќе

Во куќа во престижен кварт во Париз пронајден труп, таму лежел 30 години

Слободен печат

Трамп се двоуми меѓу две локации за неговата инаугурација за претседателски кандидат на Републиканците

Слободен печат

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Куомо против отворање на училиштата: Може само ако постои паметен план

Слободен печат

И САД загрижени од ситуацијата во Белорусија

Слободен печат

Руски дипломати протерани од Словачка поради шпионажа, Москва не остана должна

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Зибери: Опцијата за 4 смени со 20 минути час ќе биде главен елемент за ширење на вирусот

Слободен печат

САД ја предупредија Србија за ризикот од купување оружје од Кина

Слободен печат

Иран затвори весник кој ја истражуваше вистината за бројот на заразени и мртви од ковид-19

Слободен печат

Противничката на Лукашенко се смета за победничка на изборите во Белорусија: Ќе го докажеме секое кршење на изборните прописи

Слободен печат

Околу 600.000 хотели во светот почнаа да го прифаќаат биткоинот: Може да се резервира и сега

Слободен печат

Во Чикаго масовни грабежи и пукање, над 100 лица уапсени (ВИДЕО)

Слободен печат