Куп на Италија: Милан ремизираше против Јувентус! (ВИДЕО) - Слободен печат

Куп на Италија: Милан ремизираше против Јувентус! (ВИДЕО)

„Росонерите“ пропуштија убава можност да триумфираат против „Старата дама“, а освен тоа на реваншот во Торино ќе играат без Ибрахимовиќ.

Во првиот натпревар од полуфиналето во фудбалскиот Куп на Италија ремизираа екипите на Милан и Јувентус со резултат 1:1.

Немаше голови после првото полувреме на „Сан Сиро“ во Милано, а во 30. минута жолт картон доби Златан Ибрахимовиќ и на тој начин нема да може да им помогне на „росонерите“ на возвратната пресметка.

Швеѓанецот не се запиша во листата на стрелците, но затоа за водство на домаќините во 61. минута после асистенцијата на Кастиљехо се погрижи хрватскиот интернационалец Ребиќ.

Во 72. минута Хернандез во тимот на Милан поради втор жолт картон на дуелот мораше предвреме да го напушти теренот.

Прочитајте и...  Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

„Старата дама“ беше многу блиску да си замине од ова гостување со пораз, но тоа не го дозволи во самиот финиш. Во судиското надополнување (90+1`) со рака во казнетиот простор играше Калабриа кој го спречи Роналдо да постигне гол со ножички, но затоа Португалецот беше сигурен од белата точка за поставување на конечниот епилог.

Реванш мечот во Торино ќе се одигра на 4. март, а еден подоцна Наполи на „Сан Паоло“ ќе го пречека миланскиот Интер.

Потсетување дека во средата „наполитанците“ и македонскиот репрезентативец Елиф Елмас како гости во првите 90 минути на „Џузепе Меаца“ триумфираа против Интер (0:1).

Прочитајте и...  „Четворка“ на Лазаров за нова победа на Нант

Прочитај повеќе

Ленард: Ти благодарам Коби, за сè што направи за мене! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барселона има 15 дена да ангажира напаѓач

Слободен печат

Солскјер: Пол Погба не е играч на Рајола!

Слободен печат

ЕХФ тв: Навивачите на Вардар го одбележаа викендот во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров: Доста корисен тест пред Естонија и Русија!

Слободен печат

Рамос не знае да промаши откако си замина Кристијано Роналдо

Слободен печат

Остави Коментар

4 × пет =

Прочитај повеќе

Оптимизам на „Етихад“: Не си одат главните ѕвезди, и Гвардиола останува!

Слободен печат

Се ближи и тој ден кога Ѓоковиќ ќе го престигне Сампрас

Слободен печат

Нови државни рекорди на Македонија на „Дубочица Опен“

Слободен печат

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Тимот на Леброн“ славеше во Ол-стар мечот, Ленард МВП! (ВИДЕО)

Слободен печат

Селта му откина бод на Реал Мадрид на „Сантијаго Бернабеу“ (ВИДЕО)

Слободен печат