Коста Петров: Супер си е документот, нема ништо лошо во тоа да бараме примерно однесување

Нема ништо спорно во тоа да се побара примерно и професионално однесување од членовите на СДСМ. Вака потпретседателот на партијата, Коста Петров, за „Слободен печат“ го коментира внатрепартискиот документ во кој партијата ги упатува своите членови да се однесуваат пристојно во предизборната кампања со фокус на нивните настапи на социјалните мрежи.

Во документот потпишан од шефот на Централниот изборен штаб Љупчо Николовски, се вели дека тој бара крајна одговорност и дисциплина во однесувањето, кон граѓаните, во приватниот живот и во објавите на социјалните мрежи.

„Затоа приватни патувања, одмори, седење по кафеани, кафетерии и ресторани не треба да има. Фотографии од кафеани одмори ресторани и кафетерии воопшто да нема“, стои во дел од документот.

Прочитајте и...  Филипче: Ќе почнеме со изградба на Клинички центар, првиот блок ќе биде готов за четири години

– Не гледам апсолутно ништо спорно во документот. Се работи за интерна комуникација и нешто што е стандард насекаде низ светот. За една компанија, или во овој случај политичка партија, да биде успешна, важно е дефинирање на визијата, почитување и интерно промовирање на истата. Ние веруваме во визијата на партијата, ја почитуваме и комуницираме со нашите функционери и членови. Разликата меѓу нас и ВМРО-ДПМНЕ е тоа што ние бараме, очекуваме и промовираме примерно и професионално однесување на сите наши членови, наместо да бараме од нив да прават опструкции и да креираат деструктивни политики – изјави Петров.

Прочитај повеќе

Шекеринска од Дебар: Минималната плата ќе биде 20.000 денари

Слободен печат

Силјановска – Давкова: Нема самопочит, без почит кон предците, кон историјата, нема дрво без корен

Слободен печат

Мицкоски: Се пријавувам да бидам првиот кандидат за ветинг на македонската политичка сцена

Слободен печат

Спасовски: Народот ги виде Скопје 2014 во стиропор и ВМРО-ДПМНЕ во криминал и веќе избра сигурна иднина и пари кај граѓаните

Слободен печат

Вучиќ ја пофали Македонија дека чесно тестирала и се пофали дека Србија направила најмногу тестови во регионот

Слободен печат

Ахмети од Кичево: Македонија се гордее со Мајка Тереза, ќе се гордее и со премиерот Албанец

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Силен и пороен дожд поплави улици во Битола (ВИДЕО)

Слободен печат

Денес е најлошиот ден од почетокот на пандемијата во светот, новозаразени има преку 200 илјади

Слободен печат

Заев: Ги отворивме вратите кон ЕУ и НАТО, со обезбеден идентитет и со признат јазик

Слободен печат

Филипче: Ќе почнеме со изградба на Клинички центар, првиот блок ќе биде готов за четири години

Слободен печат

Силјановска покажа како се „денса“: Треска на саботната вечер (ВИДЕО)

Слободен печат

Најмалку 43 убиени во судири во Јужен Судан, украдени и десетици говеда

Слободен печат