Tag : коста петров

Вести Македонија

Петров: Ќе сe фокусираме на правда, ред и дисциплина

Слободен печат
Во фокусот на нашето делување во новиот мандат ќе биде да воведувањето правда, ред и дисциплина, она од кое потекнуваат сите проблеми во државата. Тоа...
Вести Македонија

Коста Петров: Иако звучи како клише, здравјето е најважно

Слободен печат
Најважно во оваа нова нормалност е да ги почитуваме мерките за заштита, да ги почитуваме правилата, бидејќи, иако звучи како клише, здравјето е најважно, истакна...
Жена Магазин Магазин слајдер

Разговор со Коста Петров: Шовинизмот владее во Македонија, треба да се избориме да замине во историјата

Јасмина Кантарџиева Димков
Жените во Македонија, без разлика на препреките со кои се соочуваат, покажуваат дека сите ние имаме еднакво право на успех, вели Коста Петров, најпродаваниот македонски автор...
Вести Македонија

СДСМ смета дека нема потреба од лидерска средба и дека не е време да се разговара за избори

Слободен печат
СДСМ смета дека засега нема потреба од организирање лидерска средба. Во овој момент, според партијата, најважно е надминувањето на пандемијата со коронавирусот и решавање на...
Ви Препорачуваме Магазин

Коста Петров: Анксиозноста е покрај мене, но научив да ја игнорирам

Александра Велинова
Првите напади на анксиозност Коста Петров, пи-ар експерт и актуелен потпретседател на СДСМ, ги почувствувал за време на престојот во Дубаи во 2008 година, кога...
Вести Македонија Утрински Брифинг

Коста Петров: На луѓето преку глава им е од незивесност- СДСМ нуди план со долгорочна визија

Слободен печат
Пред да влезам во партија имав поинкава слика за некои политичари, но сега кога имам шанса да поминам повеќе време со нив, сфаќам дека луѓето...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Коста Петров: Супер си е документот, нема ништо лошо во тоа да бараме примерно однесување

Мирослава Бурнс
Нема ништо спорно во тоа да се побара примерно и професионално однесување од членовите на СДСМ. Вака потпретседателот на партијата, Коста Петров, за „Слободен печат“...
Вести Македонија

Новиот потпретседател на СДСМ е успешен автор со пејачки способности (ВИДЕО)

Слободен печат
Откако заврши вчерашниот Централен Одбор на СДСМ, јавноста дозна дека Коста Петров е предлог за нов потпретседател на СДСМ. Петров кој во своето богато резиме...
Вести Македонија

Коста Петров меѓу новите пет потпретседатели на СДСМ

Слободен печат
На Централниот одбор на СДСМ вечерва избрани се пет партиски потпретседатели. Тие се Мила Царовска, Коста Петров, Оливер Спасовски, Дамјан Манчевски и Мухамед Зеќири. Нов...