Коронавирусот го стави целиот тим на Будуќност во карантин

Подготовките на ракометарките на Будуќност во Колашин се прекинати бидејќи една ракометарка е позитивна на коронавирус.

Иако од клубот не сакаа да го објават името на ракометарката, познато е дека таа ја одработила првата фаза од подготовките во Подгорица кон крајот на јуни и почетокот на овој месец, а во Колашин почувствувала симптоми на ковид-19 и поради тоа е тестирана.

Сите ракометарки и членови на стручниот штаб по враќањето во Подгорица ќе бидат во карантин за да се спречи ширењето на вирусот.

Прочитајте и...  Тошевски промовиран во Ростов како голема ѕвезда: Ни дојде нов суперхерој кој знае да дава голови (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Харден, Адетокумпо и Леброн конкуренти за МВП наградата

Слободен печат

Елмас сепак од клупата ќе го започне дуелот против Барселона

Слободен печат

Изненадување: Пирло ќе биде новиот тренер на Јувентус

Слободен печат

Федерер е светец, а Ѓоковиќ демонот, дали е толку едноставно?

Слободен печат

Вардар очаен на стартот од новата , Борец им го зеде скалпот на „црвено-црните“

Слободен печат

Тажната приказна за тренерот кој го направи Федерер најдобар тенисер (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Отказот на Сари ќе го чини Јувентус 20 милиони евра, ќе летаат и директорски глави во Торино

Слободен печат

Вавринка не размислува да игра на УС Опен: Условите во Њујорк се невозможни

Слободен печат

Кавани го направи изборот, ќе потпише тригодишен договор со португалскиот гигант

Слободен печат

Ботас пред Хамилтон во квалификациите, замената Хулкенберг заврши како трет во квалификациите

Слободен печат

Боксерскиот спектакл на Тајсон виси поради марихуаната?!

Слободен печат

Зарко ја освои пол позицијата во Брно

Слободен печат