Tag : ракометарки

Ракомет Спорт

Коронавирусот го стави целиот тим на Будуќност во карантин

Слободен печат
Подготовките на ракометарките на Будуќност во Колашин се прекинати бидејќи една ракометарка е позитивна на коронавирус. Иако од клубот не сакаа да го објават името...
Ракомет Спорт

Колев: Машкиот ракомет ужива репутација во Европа, на женскиот му фали внимание и инвестиции

Слободен печат
Македонскиот ракомет во машка конкуренција ужива добра репутација во Европа, додека во женска конкуренција потребни се повеќе внимание и инвестиции за да напредува, изјави во...
Ракомет Спорт

Македонските ракометарки безбедно се вратиле дома откако заглавија на аеродром во Копенхаген

Слободен печат
Андреа Белеска и Стефанија Мишевска се вратија во Македонија откако претходно беа заглавени на аеродромот во Копенхаген. Македонските репрезентативки кои настапуваат во шведскиот Боден, откако...
Хроника

Автомобил повреди ракометарки на „Вардар“

Две ракометарки на Женскиот ракометен клуб „Вардар“ се тешко повредените во сообраќајна несреќа која се случила синоќа околу 20 часот на автобуска постојка во Ѓорче...
Спорт

Квалификации за ЕП: Ракометарките поразени од Шведска!

Слободен печат
Денеска во првото коло од квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година на гостувањето во Никопинг убедлив пораз на македонската женска сениорска ракометна репрезентација...