Tag : позитивна на коронавирус

Ракомет Спорт

Коронавирусот го стави целиот тим на Будуќност во карантин

Слободен печат
Подготовките на ракометарките на Будуќност во Колашин се прекинати бидејќи една ракометарка е позитивна на коронавирус. Иако од клубот не сакаа да го објават името...
Ви Препорачуваме Ракомет Спорт

Македонската репрезентативка Ливриниќ за искуството со коронавирусот: Ме фати мала паника, но бев свесна дека сум добро

Благоја Георгиевски
Македонската ракометна репрезентативка Елена Ливриниќ (25), која настапува за романскиот тим Глорија Бузау, е негативна на коронавирус, при второто тестирање. Таа беше единствена позитивна пред...