Tag : Будуќност

Кошарка Спорт

Ги искина мрежите, млад кошаркар на Будуќност погоди 70 тројки по ред (ВИДЕО)

Слободен печат
Младиот кошаркар на Будуќност, Феѓа Пајовиќ привлече големо внимание на јавноста по видео снимката на која се гледа дека погоди дури 70 тројки по ред....
Ракомет Спорт

Коронавирусот го стави целиот тим на Будуќност во карантин

Слободен печат
Подготовките на ракометарките на Будуќност во Колашин се прекинати бидејќи една ракометарка е позитивна на коронавирус. Иако од клубот не сакаа да го објават името...
Кошарка Спорт

Аба лигата не постои за нас

Слободен печат
Екипата на Будуќност убедливо загуби во мајсторката против Црвена Звезда но натпреварот мина во хаосот кој го предизвикаа домашните навивачи. Имено тие на загревањето се...
Кошарка Спорт

Црвена Звезда го „уништи“ Будуќност за титула во АБА

Слободен печат
Екипата на Црвена Звезда ја освои шампионската титула во АБА лигата откако во одлучувачкиот петти натпревар во финалната серија го победи Будуќност со убедливи 97:54....
Кошарка Спорт

Хаос во „Пионир“, навивачите тргнаа да се пресметаат со играчите на Будуќност (ВИДЕО)

Слободен печат
Одлучувачкиот петти натпревар во финалето на АБА лигата помеѓу Црвена Звезда и Будуќност со задоцнување од еден час започна поради инцидентот кој го предизвикаа домашните...
Кошарка Спорт

Пеколен пречек за кошаркарите на Будуќност (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивач на Црвена Звезда вербално им се закануваше на кошаркарите на Будуќност кои допатуваа во Белград за одлучувачкиот петти меч од финалето на АБА лигата....