Колегите возачи со турирање се простија од загинатиот автомобилист Кочевски (ВИДЕО)

Александар Кочевски (58) во текот на вчерашните квалификации за трката „Твинго куп“ во Кичево, почина од срцен удар.

Затоа денеска, сите негови колеги возачи со заедничко едноминутно турирање пред стартот на трката, му оддадоа почит на починатиот колега, Александар Кочевски.

Ова беше трета трка од календарот на кружни патеки, која во иднина ќе го носи името на прерано заминуватиот автомобилист.

Прочитајте и...  Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Прочитај повеќе

Жиру за три важни бода на Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат

Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Слободен печат

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат

Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Слободен печат

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат

Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Слободен печат