4 C
Скопје

Tag : Автомобилизам

Останатo Спорт

Македонскиот автомобилист Стефановски позитивен на ковид-19

Слободен печат
„Летечкиот“ Македонец преку социјалните мрежи ги информираше фановите дека е позитивен на коронавирус. Игор Стефановски неодамна ја заврши сезоната во ТЦР Италија натпреварувањето. На крајот...
Останатo Спорт

Иџе седмопласиран на патеката Валелунга во Италија

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски-Иџе денеска на првата трка од „ТЦР Италија“ шампионатот го освои седмото место. Трката се возеше на патеката „Валелунга“ која се наоѓа...
Останатo Спорт

Иџе административно скокна едно место и сега е втор на трката во Имола

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе кој на денешната трка во итлаијанскиот ТЦР шампионат на патеката Имола го освои третото место, неколку часа подоцна напредуваше за...
Останатo Спорт

Иџе на подиумот на легендарната Имола

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски Иџе го освои третото место на денешната трка од ТЦР Италија која се се возеше на легендарната патека Имола. Откако вчера...
Останатo Спорт

Иџе „брмчеше “ по скопските улици за лекарите, полицајците, пожарникарите… (ВИДЕО)

Слободен печат
Иџе со својот автомобил „грмеше“ низ празнице улици од Лисиче до Влае под мотото  ,,ќе брмчи Иџе“ како поддршка за луѓето кои секојдневно се борат...
Хроника

Ненадејно почина Игор Гонзо Ивановски, доајен во автомобилизмот

Слободен печат
Вчера ненадејно почина Игор Гонзо Ивановски, уште еден доајен во автомобилизмот на нашите простори. Тој, за жал, почина на 44 години, а зад себе остави...
Автомагазин Магазин

Со спојување на ПСА и Фиат Крајслер се формира европска автомобилска мега-компанија

Слободен печат
Надзорниот одбор на ПСА одобри договор за спојување со Фиат Крајслер, отворајќи пат за формирање европска автомобилска мегакомпанија, јавија западни медиуми повикувајќи се на извори....
Останатo Спорт

Колегите возачи со турирање се простија од загинатиот автомобилист Кочевски (ВИДЕО)

Слободен печат
Александар Кочевски (58) во текот на вчерашните квалификации за трката „Твинго куп“ во Кичево, почина од срцен удар. Затоа денеска, сите негови колеги возачи со...
Останатo Спорт

Ридско-брзинска трка на Пониква од државниот шампионат во автомобилизам

Слободен печат
На патеката долга 6,4 километри кон планинскиот туристички центар Пониква денеска се возеше ридско-брзинската трка „Кочани 2019″, во рамки на Државниот шампионат во автомобилизам. На...
Останатo Спорт

Иџе гневен поради казните: Не можат да се помират дека сме брзи

Слободен печат
Македонски автомобилист Игор Стефановски-Иџе е револтиран бидејќи не успеа да ја заврши трката на патеката во Имола во рамките на ТРЦ шампионатот. Тој притоа и...