Кичеец ќе ја отслужува затворската казна во Шутка

Зоран Милески-Кичеец на 12 октомври треба самиот да се појави во затворот „Скопје“, во Шутка, каде што треба да ја издржи 3-годишната затворска казна.

Тој веќе го примил упатниот акт од Кривичниот суд, во кој е наведено дека на 12 октомври треба да оди зад решетки.

Кичеец беше осуден во случајот „Рекет“, по признание на вина, а Апелација му ја потврди казната иако тој се жалеше и бараше помала казна.

Кичеец во затвор треба да мине уште 2 години и 3 месеци, тој беше во притвор речиси девет месеци и даде гаранција од над 200.000 евра за да му биде укината мерката куќен притвор.

Прочитајте и...  Заев упати телеграма со сочувство за смртта на првоборецот Раде Гогов

Поврзани вести

ВИДЕО: И мртвите немаат мир, азербејџански војници сквернават ерменски гробови

Слободен печат

Откриено која крвна група е поотпорна од другите во однос на коронавирусот

Слободен печат

Турција бележи негативни рекорди, 182 смртни случаи од ковид-19 во последното деноноќие

Слободен печат

ВИДЕО: „Бомба“ или само петарда: Откриена вонбрачната ќерка на Путин, тинејџерка е и милионерка!?

Слободен печат

Костовски до Заев: Не е доволно да се каже дека е Македонец, нека одговори на некои прашања

Слободен печат

Техеран: Протести поради убиство на истакнат научник

Слободен печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian