1 C
Скопје

Кавадарчанец пријавил дека бил нападнат од поранешната сопруга

По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава

Кавадарчанец пријавил дека бил физички нападнат од поранешната сопруга, синоќа во 23.30 часот, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Според пријавата  во Полициската станица Кавадарци, 38 годишниот маж рекол дека околу 18.45 часот, физички бил нападнат во домот на поранешната 32 годишна брачна другарка, по кратка расправија.

По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава

Прочитајте и...  Затворен угостителски објект во Чегране, приведен сопственикот

Поврзани вести

Обвиненија за тројца приврзаници на ИСИС од Куманово

Слободен печат

Сообраќајна несреќа во Дебар Маало: Прегазен човек на пешачки премин

Слободен печат

Маж починал по пад од карпа кај село Кошани

Слободен печат

Изречени казни за употреба на фалсификувани ПЦР тестови

Слободен печат

485 санкции за неносење маска

Слободен печат

Затворен угостителски објект во Чегране, приведен сопственикот

Слободен печат

Остави Коментар