Кастратовиќ: Металург има добри шанси против Горење Велење - Слободен печат

Кастратовиќ: Металург има добри шанси против Горење Велење

Новиот тренер на Металург, Зоран Кастратовиќ, начелно е задоволен од противникот што го доби со ждрепката за третото коло во ЕХФ Купот.

– Горење Велење, слично на Металург, е млада екипа засилена со неколку поискусни ракометари, меѓу кои би го издвоил Давид Миклавчиќ. Ги гледав натпреварите на Горење против Металопластика и сметам дека Металург има добри шанси во овој дуел. Металург како екипа има поголемо меѓународно искуство, стекнато во настапите во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата во последните години и тоа е значителна предност – вели новиот стратег на Металург.

Како што е познато, првата средба ќе се игра во Велење, на 16/17 ноември, додека реваншот една недела подоцна во Скопје.

Прочитајте и...  ВО СЕЌАВАЊЕ НА ЛЕГЕНДАТА: Коби Брајант со македонското знаме

Прочитај повеќе

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат

Фановите покренаа петиција да се смени логото на НБА во чест на Коби

Слободен печат

Синиша Михајловиќ повторно примен во болница

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 4 =

Прочитај повеќе

Динар го плати цехот на катастрофата на ЕП: Повеќе не е селектор на Франција

Слободен печат

ВО СЕЌАВАЊЕ НА ЛЕГЕНДАТА: Коби Брајант со македонското знаме

Слободен печат

Кирјос со дрес на Коби и солзи во очите излезе на мегдан со Надал (ВИДЕО)

Слободен печат

Во НБА се играше тажна кошарка (ВИДЕО)

Слободен печат

Далас во чест на Брајант го повлече дресот со број 24

Слободен печат

Ѓоковиќ: Почивај во мир пријателу, те сакам

Слободен печат