Како правилно се негува бојадисаната црвена коса? – Слободен печат
ЕспресоЖенаУбавина

Како правилно се негува бојадисаната црвена коса?

Она што е вистински предизвик е нејзиното одржување, бидејќи по 2-3 миења, оваа боја го губи сјајот, па потребно е почесто обновување.

Црвената боја за коса е една од најатрактивните, а постојат нијанси кои одговараат на сечиј тен и секој може да го најде соодветниот за себе.

Она што е вистински предизвик е нејзиното одржување, бидејќи по 2-3 миења, оваа боја го губи сјајот, па потребно е почесто обновување.

Затоа е потребно да се избере пред сè, квалитетна боја за коса, а потоа и производи за нега кои се наменети токму за фарбана коса. Ако е потребно спроведете и мало интернет истражување и читајте што користат другите црвенокоси девојки.

Понатаму, обидете се што помалку да користите преси, фигара и фенови, а косата штитете ја од штетното УВ-зрачење. Не користете ниту парфимирани освежувачи за коса. Избегнувајте простории каде има чад од цигари, а исто така не е препорачливо да се капете во базени, поради концентрацијата на хлор во водата. Доколку сепак морате, заштитете со капа за капење.

Одржувањето на црвената коса е тешко, но доколку се потрудите, загарантирано ќе привлекувате многу погледи со својата појава.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close